Przychodnia dla Zwierząt
Plemniki posła

Rząd Polski powyborczo, w ustalonym przez siebie, w najwygodniejszym dla rządu terminie zaprosi nas do atrakcyjnej pracy na „zielonej wyspie”. Woda, słońce, gorący piasek... nie ma jak przy betoniarce.

Negocjacja sejmowa partii za chwilę ustali nowe podatki. Patrzmy. Jakie i o ile!

Proszę Szanownych Państwa, każdy Polak ma co najmniej jedną rzecz w d…. Kibole - kulturę, partyjni członkowie zarządów koncernów - ceny, rozłamowy PIS, PO, PSL - swoich członków.

... Aliści pragnę przestrzec Szanownych Państwa - problem niezawodowych związków partnerskich, po wyborach, zaczął być poruszany jako jeden z pierwszych. Nasza społeczna d…, pokropiona kwaśnym sosem z Torunia, poruszana też Ruchem Palikota zaraz zacznie dymić i boleć. Aliści już rozumiem sens jednej z dwóch z najważniejszych deklaracji SLD i Ruchu Palikota.

Współczuję przede wszystkim posłowi Kaliszowi braku czujności, zanim zaczęły się obrady oraz braku pamięci o sprawie np. Krzysztofa Olewnika.

A było się ministrem sprawiedliwości... Niby prawo i sprawiedliwość, 20 lat minęło. Nadal to kulawa łapa.

Czy warto przekładać sprawki nad sprawy, za ułamki poparcia? Nie zaczynałbym sejmowania od rozpinania guzików czy rozsuwania suwaka. Okazałbym gradację ważności i uczciwość w obliczu bezczelnej komercji postwyborczej. Fizjologia też ważna, ale nie tylko. Niższa izba obudziła moją troskę u jej kolejnego zarania.

Skoro jesteśmy przy fizjologii, to warto przyjrzeć się estrogenom.

Estradiol, estron, estriol to hormony piękniejszej połowy świata. One odpowiadają za wygląd narządów płciowych, występowanie popędu, cykli rujowych i miesięcznych. Sprzyjają dobremu cholesterolowi, odkładaniu wapnia w kościach, wchłanialności białek, pracy tarczycy, tworząc oś jajnikowo-tarczycową, zwiększeniu krzepliwości, pracy macicy i zagnieżdżeniu się nienarodzonego, poczętego życia.

Estrogeny mają pięty achillesowe. Przez wpływ na przerost nabłonka macicy i gruczołu mlekowego są jedną z najważniejszych przyczyn jego nowotworów. Aliści kuszą do antykoncepcji.

Są też powszechne w przyrodzie pod postacią fitoestrogenów. Fizjologowie uważają, że fitoestrogeny mają działanie dobroczynne tak dla samic, jak dla samców każdego gatunku.

Zmorą dla środowiska są syntetyczne formy estrogenów, wysikiwane przez kobiety jako środki antykoncepcyjne. One feminizują świat zwierząt i ludzi. Są jak zakazane od lat DDT i dioxin.

Nieczęsto zgadzam się z naukami Kościoła, ale dochodząc do sedna zupełnie innymi ścieżkami, wnioski mamy te same. Tu zgodzę się w 100% z papieżem. Także naszym posłom, ministrom, premierowi i Prezydentowi RP, chciałbym uświadomić, że ilość ich plemników z roku na rok będzie spadać od samego picia wody. Konkrety - w następnym wydaniu NGP.

lek. wet. Zygmunt Kosacki

4401