Przychodnia dla Zwierząt

Magia Świąt

Proszę Szanownych Państwa. Za chwilę Wigilia. Szczególne święto, które ma zbliżać rodzinę. Jestem za. Jeden kosztowny wieczór, który przyciąga nas wokół ubranego iglaka i stołu pełnego jadła.

Nie rozumiem teraźniejszego sensu wycinki drzewostanu i nie rozumiem tzw. magii tych świąt. Nie rozumiem, dlaczego akurat 24 grudnia mamy być dla siebie mili i serdeczni i mamy obowiązek dawać sobie prezenty, a np. 27 już nie.

Chciałbym Szanownym Państwu podpowiedzieć, że święta są cały rok. Że rodzina i zwierzaki egzystują 365 dni. Że nie ma nic cenniejszego, jak móc pomóc słabszemu w każdej chwili.

Z żyć, które odeszły, wspomnę życie Marka Skolarskiego, autora tekstów grupy Vox. Naszej pop wizytówki, którą swego czasu nucił każdy, kto usłyszał, że w oczach ma dwa nieba i szczęśliwej drogi już czas Z żyć, które dziś dają dobry przykład, wspomnę Filipa Łobodzińskiego i wszystkich wokół klubu Gaja.

W 1987 roku zaczęło się od prostego hasła - chrońmy naszą przyrodę. Dziś, w 2011 roku, miejmy świadomość, aby nie porzucać zwierząt, ale dawać im schronienie i wspomóc schroniska. Skoro mamy zjeść mięso karpia, pozwólmy, aby zwierzak dokonał żywota szybko, przed włożeniem do siatki i nie dusił się godzinami i nie przerażał w wannie. Niech wigilijny opłatek chlubi się w tym roku bielą, a nie czerwienią cudzego kosztu.

Życzę Wam Świąt uczciwych moralnie.

lek. wet. Zygmunt Kosacki

2952