Chłodnym okiem

Intensywne dni

Przełom kwietnia i maja tego roku obfituje w szereg nader ważnych wydarzeń. Skomentować wszystkich niesposób, ale jest parę tematów niezwykle interesujących i ciekawych. Tym razem o katastrofie smoleńskiej i wydarzeniach jej towarzyszących pisał nie będę.

Tegoroczne święta Wielkiej Nocy przypadły wyjątkowo późno. Ten, kto zainwestował w pięć dni urlopowych, mógł się cieszyć jedenastodniowym wypoczynkiem. Kolejne trzy dawały już urlop siedemnastodniowy. Pełna frajda. Niestety, nie dla niżej podpisanego. W trakcie tak pięknego i długiego "weekendowiska" zwołano komisję i sesję rady, czego spodziewać się można było, bowiem przez cały miesiąc w północnopraskiej radzie niewiele się działo. Radni PiS i PWS zbojkotowali nawet świąteczne spotkanie z pracownikami w urzędzie. Nieobecni byli także księża Kościoła rzymskokatolickiego, tak że wigilijne potrawy błogosławił protojerej Kościoła prawosławnego z Soboru Metropolitalnego Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny. Być może przypadek, być może znak czasu, bowiem w tym roku - jak objaśniła mi biegła w tych sprawach moja teściowa - Wielkanoc wyjątkowo przypadała w tych samych dniach u katolików, prawosławnych i protestantów. Pobłogosławiony przez protojereja odwiedziłem na krótko Bieszczady by szybko powrócić (osiem godzin z Krosna do Warszawy!!!) do spraw praskich. Panie Premierze, tempo budowy węzła autostrady A4 w Rzeszowie nie napawa optymizmem.

O sesji ani komisji budżetu nawet nie chce mi się pisać. Z historii wiem, w jaki sposób jednostki mogą zdominować duże grupy. Mądrość własna składana jest na ołtarzu lojalności, a to prowadzi do destrukcji. Zawsze brakuje tego pierwszego, aby przerwać chocholi taniec. "Oklaski przechodzące w aplauz, aplauz przechodzący w owacje, owacje przechodzące .... itd. itp. Wódz, a za wodzem wierni". Najciekawsze, że na Pradze wódz nawet nie jest w PiS-ie. Być może, jak z tym błogosławieństwem - praska specyfika.

1 maja centralne obchody SLD w Szczecinie, podróże kształcą. Warszawa, podobnie jak wieczne miasto Rzym, zdominowana przez uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II. Intensywne dni. Ci, którzy chcieli ich uniknąć w piątek mogli wyjechać i cieszyć się piękną zapowiadaną pogodą. Działkową majówkę kiedyś czas zacząć, czego i Państwu życzę ... a ponadto uważam, że oskarżony o szantaż i pedofilię Łukasz M. nie powinien być wiceprzewodniczącym rady i członkiem komisji mieszkaniowej.Ireneusz Tondera
radny Dzielnicy Praga Północ
Sojusz Lewicy Demokratycznej
4578