"Muszelka" zaprasza od września

Ten termin będzie dotrzymany na pewno. Pływalnia "Muszelka" to supernowoczesny obiekt o charakterze aquaparku, powstający w ekspresowym tempie 2 lat przy całkowicie zmodernizowanej przychodni rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży przy ul. Balkonowej 2/4. W skład pływalni wchodzi basen sportowy 25x12 metrów, z 6 torami i dodatkowym, trzymetrowym do nauki pływania, przystosowanym dla osób z problemami ruchowymi. Drugi basen, również 25-metrowy, wyposażony jest w urządzenia do hydromasażu i rehabilitacji. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdzie się 8-osobowe jacuzzi i dwie - dostępne dla wszystkich, korzystających z placówki - sauny. Bardzo ważny jest zastosowany tu trzystopniowy system uzdatniania wody: woda będzie dezynfekowana przy użyciu lamp ultrafioletowych, następnie ozonowana, a dopiero jako trzeci system zabezpieczający użyty będzie tradycyjny podchloryn sodu.

Rodzice będą mogli czekać na dzieci w kawiarni lub robić zakupy w sklepie sportowym, znajdującym się poza częścią basenową; natomiast ci, którzy wolą obserwować swoje pociechy, będą mieli do dyspozycji trybuny, przewidziane dla 150 widzów. Wielkość trybun wiąże się z faktem, że basen jest rzeczywiście pełnowymiarowy, czyli można tu organizować zawody różnej rangi. Dużym ułatwieniem będzie na pewno parking dla samochodów i monitorowany parking dla rowerów.

Jak mówi Marcin Jakubowski, z ramienia ZOZ Targówek nadzorujący tę inwestycję, głównym zadaniem pływalni jest świadczenie usług rehabilitacyjno-leczniczych na bazie umowy z NFZ.

Oprócz działalności rehabilitacyjno-leczniczej na zlecenie tutejszej przychodni, na terenie pływalni od września będą się odbywały treningi klubu sportowego niepełnosprawnych "Start" i innych, zainteresowanych osób niepełnosprawnych.

W "Muszelce" codziennie przed południem prowadzona będzie nauka pływania dla dzieci ze szkól podstawowych (na ogół dla klas II) i gimnazjów. Obecnie trwa ustalanie dokładnych harmonogramów zajęć - wstępnie można powiedzieć, że w zajęciach będzie brała udział młodzież i dzieci z kilkunastu szkół.

Wspólnie z Alicją Nadolską, dyrektor SP 42, tworzona jest też klasa sportowa o profilu pływackim. Według wstępnych szacunków, w ciągu 6 lat programem może być objętych 150 dzieci. Ma to dodatkowy walor - na Targówku dopiero teraz zaczynają powstawać obiekty sportowe dające dzieciom i młodzieży możliwość lepszego spędzenia czasu niż wysiadywanie przed blokami i na klatkach schodowych.

Są jeszcze wolne miejsca w klasie sportowej - dotyczy to tylko klasy I. Zainteresowani rodzice mogą się kontaktować z Marcinem Jakubowskim - mailowo: mjakubowski@basen-muszelka.pl lub telefonicznie: (022) 675-30-66 wew. 751 lub tel. kom. 0502-986-644. Pływalnia będzie także prowadzić działalność komercyjną, dla ludzi w różnym wieku i różnej kondycji, a także zajęcia dla kobiet w ciąży i pływania niemowląt. Planowane są zajęcia wodnego aerobiku. Warto dodać, że pływalnia kosztowała 22 mln zł, a całkowita modernizacja przychodni - 9,5 mln. Pieniądze na budowę i wyposażenie pochodzą z budżetu miasta - z działu Ochrona Zdrowia. Sięgnięcie po te środki było możliwe dzięki rehabilitacyjno-oświatowemu charakterowi przedsięwzięcia. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna PPA Płaskowicki i Partnerzy Architekci, a wykonawcą jest WARBUD SA. Zapowiada się bardzo ciekawa oferta. Będziemy o tym jeszcze pisać.


 
5243