GP Białołęki w tenisie stołowym
Złoto dla wytrwałych


Można tak powiedzieć po zakończonym 12 maja turnieju tenisa stołowego o Grand Prix Białołęki w sezonie 2006/2007. W ostatnim turnieju w kategoriach OPEN i dziewcząt doszło do bardzo ciekawej rywalizacji, a wyniki można nazwać sensacyjnymi.

Zacznijmy od kobiet i dziewcząt. Grająca cały czas, systematycznie na dobrym poziomie Sylwia Parzych (rozegrała wszystkie turnieje), prowadząc w klasyfikacji do ostatniego turnieju, przegrała mecz o finał z Dominiką Rębelską. Zajmując trzecie miejsce w turnieju zdobyła tylko 6 punktów. Za mało aby wygrać klasyfikację generalną, przy równej liczbie punktów z Olą Kozłowską. Ta porażka dała szansę Oli Kozłowskiej na zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Ola szansę wykorzystała. Wygrywając z Dominiką w finale zdobyła 10 punktów i z 58 punktami wyprzedziła Sylwię.

Wyniki turnieju z 12 maja: 1. Ola Kozłowska, 2. Dominika Rębelska, 3. Sylwia Parzych, 4. Marta Sommer, 5. Justyna Parzych

Końcowa klasyfikacja GP:

1. Ola Kozłowska - 58 pkt.
2. Sylwia Parzych - 56
3. Rębelska Dominika - 51
4. Marta Sommer - 45
5. Justyna Parzych - 27
6. Małgorzata Sommer - 22
7. Emilia Dominiak - 5

Łącznie w tej kategorii sklasyfikowanych zostało 17 zawodniczek.

Bez niespodzianek obyło się w kategorii chłopców ze szkół podstawowych. Najlepszy tercet białołęcki Paweł i Damian Brylakowie oraz Łukasz Pawlak rozdzielili między siebie trofea.

Po raz drugi z rzędu GP wygrał Paweł Brylak. Tylko trzy razy był drugi w ośmiu rozegranych turniejach. Był to jego ostatni sukces w tej kategorii, ponieważ od sezonu 2007/2008 będzie grał w kategorii OPEN.

Drugi w turnieju Damian potwierdził swoją wysoką formę i zajął także drugie miejsce w generalce. Trzeci był Łukasz w turnieju i w generalce.

Wyniki turnieju:

1. Paweł Brylak, 2. Damian Brylak, 3. Łukasz Pawlak, 4. Wojtek Kamiński, 5. Damian Kalisz.
Końcowa klasyfikacja GP:

1. Paweł Brylak - 74 pkt
2. Damian Brylak - 59
3. Łukasz Pawlak - 47
4. Wojciech Kamiński - 27
5. Damian Kalisz - 24
6. Maciej Beręsewicz - 21
7. Mateusz Kubiak - 14

W tej kategorii także sklasyfikowano 17 zawodników.

Kategoria OPEN to kolejna porcja sensacji. Zajmujący 13 miejsce Kazimierz Garwacki w ładnym stylu wygrywa turniej i zdobywając 10 punktów wchodzi na 7 miejsce premiowane nagrodą. Zajmujący do tej pory siódme miejsce Rafał Wyszyński nie punktował w tym turnieju i spadł w generalce na 8 miejsce.

Ambitnie i systematycznie grający Piotr Kozłowski zajmuje drugie miejsce i w ten sposób wskakuje na pudło w generalce wyprzedzając Wojtka Kiryło, który w tym turnieju jest dopiero szósty.

Czwarta w turnieju Sylwia Karlińska i trzeci Antoni Paździorko zachowują swoje miejsca w generalce.

Wyniki turnieju:
1. Kazimierz Garwacki, 2. Piotr Kozłowski, 3. Antoni Paździorko, 4. Sylwia Karlińska, 5. Igor Krupski.

Końcowa klasyfikacja GP:
1. Antoni Paździorko - 53 pkt
2. Sylwia Karlińska - 51
3. Piotr Kozłowski - 38
4. Wojciech Kiryła - 36
5. Jarosław Szymański - 22
6. Włodzimierz Brylak - 19
7. Kazimierz Garwacki - 14

W kategorii OPEN sklasyfikowano 22 zawodników. Łącznie we wszystkich ośmiu turniejach wystąpiło aż 104 zawodniczek i zawodników.

Mając na uwadze zwiększenie atrakcyjności cyklu GP Białołęki planujemy zmiany regulaminowe. O szczegółach jeszcze za wcześnie mówić. Czynimy także starania aby wspólnie z SP nr 314 zorganizować od września szkołę tenisa stołowego w Białołęce.

Dzięki fundatorowi nagród Białołęckiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej rozdano nagrody dla ośmiu zawodników w kategoriach OPEN i chłopców SP. W kategorii kobiet i dziewcząt nagrody trafiły do pierwszych 7 zawodniczek.

W imieniu OPS-u nagrody wręczała Edyta Mańk. Towarzyszyli jej sędzia główny Zdzisław Winczewski i piszący te słowa. Tą drogą dziękujemy dyrektor Iwonie Turowskiej za udostępnienie sali gimnastycznej, OPS-owi za nagrody, uczestnikom Grand Prix za systematyczny udział w turniejach.

Informuję, ze nadal działa sekcja tenisa stołowego. W poniedziałki i w piątki od 17.30 do 19.30 można pograć w tenisa stołowego w Gimnazjum nr 121 przy ul. Płużnickiej 4.


Jarosław Filipowicz
Sekretarz
PKS AGAPE Białołęka

6350