Bezpłatne badania mammograficzne

Centrum Medyczne LIM w ramach kontraktów NFZ realizuje w tym roku bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Chętne panie mogą się zapisywać na badanie, bo miejsca jeszcze są.

W Polsce co roku ponad 10 tysięcy kobiet zapada na raka piersi. Ten najczęściej występujący u nich nowotwór złośliwy może być wyleczalny dzięki wczesnemu wykryciu i prawidłowej profilaktyce.

Do kogo kierujemy akcję?

Szczyt zachorowania na raka piersi występuje pomiędzy 50 a 60 rokiem życia. Dlatego też akcja badań profilaktycznych skierowana jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia, a nie wykonywały badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Jak się zapisać na badanie?

Chętne panie mogą zapisywać się na wizytę osobiście w każdej rejestracji lub też dzwoniąc pod numer telefonu (22) 458 70 00. Konieczne jest, aby podczas telefonicznej rejestracji pacjentka podała swój numer PESEL. Badania przeprowadzane są w przychodni Centrum Medycznego LIM przy Al. Jerozolimskich w Warszawie (budynek hotelu Marriott, wejście od Galerii LIM). Pracownia mammograficzna mieści się na 10 piętrze. Akcja trwa do odwołania.

Badanie w Centrum Medycznym LIM wykonywane jest nowoczesnym mammografem firmy General Electric, spełniającym warunki bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego w celach medycznych. Podczas badania pierś umieszczana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund. Na badanie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jednak w tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicach górnych partii ciała.

Wcześnie wykryty rak piersi jest wyleczalny – kilka słów o mammografii Mammografia jest skuteczną metodą wykrywania raka piersi. Badanie to może ujawnić wszelkie nieprawidłowości i zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. W przypadku raka sutka wykrywalność tą metodą oceniana jest na 80-95%. Wczesne wykrycie raka piersi poprzez prowadzoną prawidłowo profilaktykę i odpowiednie leczenie pozwala nie tylko na jego wyleczenie, ale także na leczenie z zachowaniem gruczołu piersiowego. Jest to najczęstszy sposób postępowania w krajach gdzie rozwinięta jest profilaktyka raka piersi.

Zapraszamy na stronę www.cmlim.pl

 
4325