Rock'owa Droga Krzyżowa

W niedzielę 2 marca w Kościele p.w. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej 172, odbył się koncert pt. "Rock'owa Droga Krzyżowa" w wykonaniu zespołu BEJOTTE (B.J.T.), czyli rozważanie dźwiękiem i słowem o Celowości, Sensowności, Wartości, Codzienności, a nade wszystko Miłości Życia.

Na "Rock'ową Drogę Krzyżową" złożyły się utwory muzyczne głównie autorstwa zespołu, multimedia z kolejnymi stacjami oraz rozważania. Pomysł takiej drogi krzyżowej powstał w Wielkim Poście 2003 r. i od tego czasu co roku zespół BEJOTTE gra od kilku do kilkunastu Dróg Krzyżowych. Nazwa rockowa nawiązuje do pierwotnego pomysłu widowiska z mocną muzyką skierowanego głównie do młodzieży. Jednak z czasem klimat uległ zmianie na bardziej nastrojowy i refleksyjny. Droga skierowana jest do odbiorców w każdym wieku.

Zespół BEJOTTE, jak sam podkreśla, gra "muzykę z przesłaniem", będącą fuzją różnych stylów muzycznych. Na swoim koncie ma ponad 30 autorskich piosenek, jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów, planuje nagranie płyty.

Organizatorem przedsięwzięcia "Rock’owa Droga Krzyżowa" w Białołęce był burmistrz dzielnicy Jacek Kaznowski wraz z radą i zarządem, proboszcz Parafii p.w. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, ks. Zdzisław Konkol oraz Wydział Kultury dla Dzielnicy Białołęka.

 
3142