Na poczatku lutego, w rozmowie z prażanką Teresą Sendor, obecną prezydent Klubu Rotary Warszawa-Józefów, zapowiadaliśmy doroczny Bal Walentynkowy, z nadzieją, że uzyskany dochód pozwoli na realizację założonych celów. Poniżej przedstawiamy relację z tej imprezy, przygotowaną przez jej uczestnika.

Oprócz błękitnego nieba, nic mi więcej nie potrzeba...

Tymi słowami, z przeboju Marka Jackowskiego i zespołu Maanam, chciałbym rozpocząć tegoroczną relację z XVI „BŁĘKITNEGO” Walentynkowego Charytatywnego Balu Rotariańskiego, zorganizowanego przez Klub Rotary Warszawa-Józefów, w zgodnej współpracy z Hotelem InterContinental w Warszawie.

Hasłem tegorocznego Balu była "PRZYJAŹŃ" i w prawdziwie przyjaznej atmosferze znakomicie bawiło się na sali aż 210 osób, w większości ubranych na niebiesko lub z akcentami w tym kolorze rotarian i przyjaciół Rotary.

Gościem specjalnym wieczoru był znakomity aktor Stefan Friedmann z małżonką, który dzielnie wspomagał nas podczas finału "Loterii Towarów i Usług Luksusowych".

Bawili się z nami koleżanki i koledzy z innych klubów Rotary: RC Poznań Puszczykowo, RC Biała Podlaska i (duchem) RC Jelenia Góra oraz przedstawiciele aż sześciu klubów warszawskich: RC Łomianki (wkrótce RC Belweder), RC Centrum-Wisła, RC City, RC Sobieski, RC Stare Miasto i Warszawskiego Klubu Rotariańskiego. Był też licznie reprezentowany, niezwykle pomocny, nasz Rotaract. Ponownie zmuszeni byliśmy dostawić dodatkowy stół, ale i tak nie wystarczyło miejsca dla wszystkich chętnych.

Główną atrakcją wieczoru był, perfekcyjnie zaprezentowany przez modelki z agencji Damart, pokaz kolekcji "Breeze of Colours", składającej się z kolekcji biżuterii - Ambermoda Mariusza Gliwińskiego i kolekcji sukien - Natashy Pavluchenko.

Ten punkt programu zachwycił wszystkich gości balu. Zwiewne, jedwabne suknie, autorstwa jednej z najlepszych polskich projektantek, Natashy i biżuteria ze srebra i bursztynu wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych pokazach Mariusza zachwyciły żeńską część widowni, a piękne modelki... pozostałych. Osią balu była, jak w ubiegłym roku, wspomniana już "Loteria Towarów i Usług Luksusowych".

W tym roku organizatorom ponownie udało się zgromadzić trzydzieści niezwykle cennych i oryginalnych fantów (np. koniak z 1945 roku!), biżuterię, a wśród niej zachwycającą srebrną kolię z czarnym bursztynem od Ambermoda, 25-letnią whisky Mcallan, weekend z Mercedesem Klasy S czy pobyt w hotelach w Kolonii, Bratysławie i Bukareszcie, sprzęt elektroniczny, ręcznie zrobiony spinning z okazjonalnym rotariańskim monogramem oraz cenne kosmetyki i luksusowe zabiegi fryzjerskie i SPA). Wszystko za sprawą 31 sponsorów indywidualnych i firm: "Ambermoda" Mariusz Gliwiński, Bank BPH, Bartłomiej Michałowski - artysta plastyk, "Exima" Wina Bałkańskie, Grand Cru, Grast & MTB, Grupa Żywiec, Hotel InterContinental, Jacek Frankowski - karykaturzysta, jubiler Andrzej Stanek, JVC, "La Bell" Instytut Kerastase, Mercedes-Benz Warszawa, Microsoft, "Mikado" Agencja Konsultigowa, "Na Pięterku" Galeria Wojciecha Kielanowskiego, NERO-Development, Nespresso, Beauty Centre Pearl & Spa, PTC ERA, Restauracja "Florian", Selcos Distribution, dystrybutor marki Roberto Cavalli, Selgros Cash & Carry, Signal Iduna, Stachurska Małgorzata - Sprzedaż i Naprawa Biżuterii, Tobacco Factory, Wiadomości Wędkarskie, Wiedza Net, V&S Luksusowa, Yarden Kosmetyki z Morza Martwego i "Zeppelin Cafe" Wojciecha Lejwody, które zdecydowały się wspomóc nas w realizacji charytatywnych celów, takich jak:

- zakup konika polskiego do hipoterapii dla Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów;
- organizacja pracowni multimedialnej do nauki języka angielskiego dla dzieci z Domu Dziecka w Gostyninie;
- zakup respiratora dla szpitala w Prabutach.

Za sprawą naszych znakomitych i hojnych gości wszystkie postawione cele zostaną zrealizowane.
Spektakularnym sukcesem był finał "Loterii Towarów i Usług Luksusowych". Dwaj nasi znakomici goście, chcąc zapewnić sobie los NR 1 zaoferowali fantastyczna kwotę - 20 tys. złotych. Ich wybór padł na 63-letnią kolekcjonerską butelkę koniaku.

Cała loteria i "cicha" aukcja obrazu artysty plastyka - Bartłomieja Michałowskiego zakończyła się rekordowym wynikiem 56,5 tys. zł., a całkowity dochód z balu będzie z pewnością o wiele większy.

Mimo niefortunnego w tym roku terminu Walentynek (po karnawale i w środku ferii), kolejna impreza zorganizowana przez nasz klub zakończyła się spektakularnym sukcesem i to nie tylko finansowym. Zawiązaliśmy wiele bezcennych przyjaźni i ponownie udowodniliśmy, że jesteśmy klubem, który ceni sobie nade wszystko naszą, rotariańską ideę "Uczynność dla innych ponad potrzeby własne".

RT
6619