"Gwiazdy znów świecą dla Samanty"

W poniedziałek 7 kwietnia w wypełnionym po brzegi Teatrze Bajka, w Warszawie odbył się VIII z cyklu "Kocham Cię", nadzwyczajny koncert charytatywny, przygotowany przez Małgosię Kowalską. Koncert powstał z potrzeby serca i na prośbę niezwykłych ludzi. Państwo Nosalik, zwrócili się do klubu Rotary Warszawa-Józefów z dramatycznym apelem o pomoc przy zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego dla ich chorej, pięcioletniej córeczki, Samanty.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, wszak przychodzą do klubu dziesiątki potrzebujących, ale tym razem prośba o pomoc została podparta niezwykłymi działaniami. Państwo Nosalik poruszyli niebo i ziemię, aby zechcieli ich wesprzeć znakomici artyści. Tym namowom ulegli m.in.: Grzegorz Turnau, Halina Kunicka i Dorota Miśkiewicz, a laureatka Literackiej Nagrody Nobla, Wisława Szymborska, przekazała na aukcję bezcenny rękopis swojego wiersza pt. "Niektórzy lubią poezję"!!! Dodatkowo bank Societe Generale, w którym pracuje Pan Nosalik, zadeklarował się jako sponsor koncertu. Z tym przyszli do nas Państwo Nosalik.

Prezydent Teresa Sendor i Małgosia Kowalska podjęły błyskawiczną decyzję: "Robimy koncert!". I wkrótce do tych znakomitych artystów dołączyły kolejne gwiazdy: Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Połomski, Czesław Majewski, Ada Gostkowska i Grupa Vox. Ponownie dyrekcja i właściciel Teatru Bajka w Warszawie, panowie Wilk i Biskupski udostępnili salę teatru. Patronem honorowym zgodzili się być: nasz Gubernator Elekt Tadeusz Płuziński i Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński. Zaprzyjaźnione kluby: RC Sobieski, RC Warszawa City, RC Łomianki, RC Centrum-Wisła, RC Wilanów, RC Biała Podlaska i RC Nisko Stalowa Wola wykupiły dziesiątki biletów, a grono sponsorów i patronów medialnych powiększało się w sposób geometryczny.

Publiczność kolejno wzruszali i bawili wspomniani wyżej artyści. "Jego Wysokość" Jerzy Połomski i "Pierwsza Dama polskiej piosenki" Halina Kunicka dostali po swoich występach obrazy znakomitego polskiego karykaturzysty, członka honorowego naszego klubu Jacka Frankowskiego. Krzysztof Daukszewicz w znakomitym występie estradowym uświadomił nam istnienie nowej waluty. Otóż nieważne są w honoraria w złotych, dolarach czy euro. Dzisiaj, niektórzy żądają milionów w... walizkach! Nic dziwnego, że nawet tajemniczy Upiór, który zwyczajowo pojawia się w Operze, zdecydował się porwać Carlottę i wystąpić wśród gwiazd, w Teatrze Bajka, gdzie oszołomionej i oczarowanej publiczności wspólnie zaśpiewali utwory z... innych musicali. W ten sposób Tomasz Steciuk – tytułowy Upiór i Barbara Melzer – Carlotta, wspaniale zareklamowali Teatr Muzyczny Roma i musical "Upiór w Operze" podczas naszego koncertu.

Kolejna niespodzianka to piosenki z najnowszej premiery "Oskary, Oskary... czyli piosenki ze statuetką" w wykonaniu artystów Teatru Rampa – filigranowej Doroty Osińskiej i potężnego Roberta Kowalskiego. W ich interpretacji szczególnie zabrzmiał "oskarowy" temat z "Pięknej i Bestii"

Zanim publiczność zdołała odetchnąć po tej musicalowej uczcie, pojawili się artyści, którym pomogliśmy organizując poprzedni VII Koncert z cyklu "Kocham Cię". Na scenie zaprezentowała się para tancerzy, mistrzów Polski i Świata, laureatów Pucharu Świata w tańcach integracyjnych na wózkach: Emil Malanowski i Martyna Wiśniewska. Ich wspaniały, latynoamerykański taniec wzbudził ogromny aplauz publiczności. Wreszcie zaczęła się zapowiadana licytacja.

Oprócz rękopisu Wisławy Szymborskiej, na aukcję pozyskaliśmy dwa obrazy: naszego nominata Bogusława Mackiewicza i jednego z najlepszych polskich malarzy współczesnych, również rotarianina, Krzysztofa Oraczewskiego.

Po brawurowo przeprowadzonej aukcji, wszystkie wystawione przedmioty znalazły swoich nabywców. Łączna kwota z aukcji, to 18, 5 tys. zł!!!
Całkowity dochód z koncertu w znacznym stopniu pokryje cenę wózka elektrycznego dla maleńkiej Samanty (prawie 70 tys. zł).
Kolejny IX Koncert Charytatywny z cyklu "Kocham Cię" odbędzie się w październiku.

Wiceprezydent,
przewodniczący komisji PR
Robert Tondera
5948