Nowe przedszkole i gimnazjum w Białołęce

W niedzielę, 18 maja wmurowano kamienie węgielne pod dwie placówki oświatowe budowane przy ul. Ostródzkiej, w najdynamiczniej rozwijającej się części Białołęki, położonej na wschód od Kanału Żerańskiego. Po mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Mateusza Ap. i Ew. akty erekcyjne uroczyście odczytali zastępca burmistrza Piotr Smoczyński i radna Anna Woźniakowska. Później burmistrz Jacek Kaznowskiego zaprosił mieszkańców do złożenia podpisów pod dokumentami. Akty wraz z podpisami mieszkańców i aktualnym numerem "Nowej Gazety Praskiej", paroma groszami dla potomnych zostały zamknięte w mosiężnych tubach i poświecone przez księdza proboszcza Zdzisława Konkola. Przedstawiciele lokalnego samorządu wraz z mieszkańcami i ks. proboszczem przeszli na place budowy, gdzie wmurowano kolejno kamień węgielny gimnazjum i przedszkole. Każdy z mieszkańców mógł wmurować symboliczną cegłę pod nowo powstające placówki i zapoznać się ze stanem zaawansowania robót.

W odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności przy ul. Ostródzkiej powstaje przedszkole z sześcioma oddziałami dla ponad 130 dzieci. Obiekt będzie parterowy, z przylegającym do niego dużym terenem rekreacyjnym przeznaczonym na place zabaw dla każdej grupy wiekowej. W budynku będzie sześć sal i duży, otwarty dziedziniec przystosowany do organizowania imprez i spotkań dla dzieci oraz rodziców. Przedszkole powstaje w spokojnej, cichej okolicy oddalonej od ruchliwych dróg w otoczeniu zieleni. W tym samym rejonie budowane jest także gimnazjum dla 400 uczniów.

W trzykondygnacyjnym budynku będzie 15 sal dydaktycznych i 8 pracowni, w tym dwie komputerowe. Obiekt będzie miał pełne zaplecze sportowe: salę sportową (24 m x 36 m) z areną i boiskami do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego. Na tyłach budynku zlokalizowane zostaną zespoły boisk sportowych. Obydwie placówki prawdopodobnie już w przyszłym roku zostaną oddane do użytku.

 
3753