Otwarcie sezonu w "Herbacianych ogrodach"

Nie od dziś wiadomo, że herbatka jest dobra na wszystko. Zwłaszcza na nadchodzącą jesień. Tym bardziej, jeśli jest to "Żółta rzeka" z żeńszeniem, lukrecją i różą albo "Ósmy cud świata" mieszanka liści herbacianych z pestkami granatu i kwiatami brzoskwini. Te i 120 innych gatunków możemy kupić w "Herbacianych ogrodach" na ul. Jagiellońskiej 58.

"Ogrody..." latem skończyły dwa lata. "Myślę, że zadomowiliśmy się na Pradze na dobre - mówi właścicielka Agnieszka Stanisz-Uziębło - co nie znaczy, że spoczęliśmy na laurach. Cały czas staramy się zaskoczyć naszych klientów. 10, 11 i 12 października zapraszamy na III edycję Festiwalu Kaw i Herbat. Warto wtedy przyjść na degustacje niedzielne: filiżankę espresso i imbryczek "hiszpańskiej mandarynki".

Jeśli mamy otwarcie nowego sezonu, to oczywiście są i nowości. Na przykład ziołowo-owocowe herbatki z certyfikatem ekologicznym. "Pitagoras", aby sprawniej myśleć, "Rasputin", żeby dłużej cieszyć się pełnią życia. Dla dzieci "ekokrasnoludek" z owocami malin, róży, rokitnika, zawierająca wszystkie potrzebne witaminy. Przy bólach głowy warto zaopatrzyć się w mieszankę "migrenol", której picie łagodzi dolegliwości. Herbatka krzemionkowa wzmacnia włosy, a eukaliptusowa jest dobroczynna dla dróg oddechowych.

Są nowe gatunki rooibosa. Słodko pachnące "Pistacjowe wzgórza" z pomarańczą, migdałami, rozgrzewająca kolendrą, różowym pieprzem i zielonymi orzechami pistacji oraz zielony rooibos z algami spirulina, bogatymi w białko i sole mineralne (18 zł za 100 g.). Na Jagiellońskiej 58 kupimy również piękne kubki i ręcznie malowaną porcelanę. A także ziołowe mieszanki do kąpieli. Rozchwytywana jest odchudzająca z brzozą, skrzypem, bratkami i igliwiem z sosny i świerku.

W senne, jesienne ranki warto również pamiętać o kawie, a jest ich ponad 50 rodzajów: ziarniste, mielone na miejscu oraz kawy rozpuszczalne. Nowości to arabika kolumbijska o smaku baileys, pistacji i gruszki w czekoladzie.

"Herbaciane ogrody"
ul. Jagiellońska 58
www.herbacianeogrody.pl
pon.-pt. 11-19, sob.-niedz. 10-15
3922