Mistrzostwa Warszawy w Piłce Siatkowej

Złote prażanki

Od 9 do 19 marca w hali Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Północ przy ul. Szanajcy 17/19 odbywały się Mistrzostwa Warszawy w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w ramach XLII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

W imprezie rywalizowało 18 najlepszych warszawskich gimnazjów, mistrzów poszczególnych dzielnic, wyłonionych w rozgrywkach dzielnicowych. Do finałowej rozgrywki o medale stanęły cztery najlepsze drużyny.

W meczu o brązowy medal uczennice Gimnazjum nr 73 z Bielan łatwo pokonały reprezentantki Gimnazjum nr 5 z Mokotowa. Większych emocji dostarczył mecz finałowy. Podobnie jak dwa lata temu, w meczu o złoty medal spotkały się reprezentacje Gimnazjum nr 30 z Pragi Północ i Gimnazjum nr 92 z Ursynowa. Lepsze okazały się - na co dzień trenujące w hali DOSiR Praga Północ - zawodniczki praskiego Gimnazjum nr 30, które przy ogłuszającym dopingu licznie zgromadzonej publiczności (kolegów, koleżanek, nauczycieli i rodziców), pewnie pokonały rywalki 2:0. Drużyna z Ursynowa - ubiegłoroczne złote medalistki - oparta na dwóch reprezentantkach Polski kadetek nie sprostała wyrównanemu i grającemu mądrze taktycznie zespołowi z Pragi Północ.

Po dwóch srebrnych i brązowym medalu w poprzednich edycjach WOM drużyna Gimnazjum nr 30 im. K. Pułaskiego zdobyła upragniony, złoty medal. To zasługa zawodniczek, trenerów, nauczycieli i stawiającej mocno na sport w tym trudnym środowisku dyrektor Gimnazjum nr 30 Ewy Duvnjak.

Wszyscy uczestnicy i obserwatorzy rozgrywek podkreślali wspaniałą atmosferę i doskonałą organizację mistrzostw. Oprawa finałów, prezentacje drużyn, występy praskich zespołów cheerleaders K-12 Iskierki i K-12 Gold, gorąco dopingująca publiczność pozwoliły uczestniczkom rozgrywek poczuć smak wielkiej imprezy. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 200 zawodniczek, uczennic warszawskich gimnazjów.

Trzy najlepsze drużyny będą reprezentowały Warszawę na Igrzyskach Mazowieckich, które odbędą się w Siedlcach. Wyniki finałów:

mecz o I miejsce
Gimnazjum nr 30 (Praga Północ) - Gimnazjum nr 92 (Ursynów) 2:0 (25:18, 25:20)

mecz o III miejsce
Gimnazjum nr 73 (Bielany)- Gimnazjum nr 5 (Mokotów) 2:0 (25:17, 25:18)

Kolejność końcowa:

1. Gimnazjum nr 30 (Praga Północ)
2. Gimnazjum nr 92 (Ursynów)
3. Gimnazjum nr 73 (Bielany)
4. Gimnazjum nr 5 (Mokotów)
5. Gimnazjum nr 144 (Targówek)
6. Gimnazjum nr 85 (Bemowo)

Skład drużyny Gimnazjum nr 30:

Agnieszka Laskowska,
Marta Sołtysiak,
Kasia Korab,
Daria Humięcka (kapitan),
Adriana Semeniuk,
Iza Goc,
Paulina Wojtasik (libero)
Sandra Michalska,
Elwira Gadzińska,
Oliwia Glińska.

Trenerzy: Andrzej Sowa, Adam Beczek.

 
4768