Kajakiem nad zalew

W przystani 2Wieże przy Kanale Żerańskim otwarta została wypożyczalnia kajaków. Na kajakarzy czeka wycieczka malowniczą trasą, która prowadzi aż do Zalewu Zegrzyńskiego. Wypożyczalnia kajaków to jedna z atrakcji nowego obiektu sportowego 2Wieże przy ulicy Marywilskiej 42e w Warszawie.

Trasa, jaką można przepłynąć startując z przystani, to cały obszar Kanałku Królewskiego, który poprzez bardzo malowniczą, prawie 18-kilometrową trasę łączy się z Jeziorem Zegrzyńskim. Kanałek Królewski to również bardzo ciekawa żerańska śluza wodna, otwierająca jedyną wodną drogę z Warszawy na Mazury. Dwustronna śluza im. inż. Tadeusza Tillingera pomiędzy portem Żerańskim a Wisłą ma komorę o wymiarach 85x12 oraz długość 104 m. Do niedawna była drugą co do wielkości i typu śluzą na świecie.
Dla bardziej wytrwałych proponowane są dłuższe wycieczki po Narwi, Bugu, a dla długodystansowców otworem stoją całe Mazury. Dla kajakarzy, którzy zdecydują się na kilkudniową wyprawę obiekt 2Wieże zapewnia bezpłatne bezpieczne miejsca parkingowe.

"Chcemy pokazać warszawiakom, że dzisiaj Kanałek Królewski bardziej przypomina wiejską rzekę. Natura adaptuje i przekształca dzieło ludzkich rąk. Linia brzegowa wolna od fabrycznych zabudowań, przypomina mazurskie szlaki wodne. Trasa z 2Wież do Zegrza, średnio trwa ok. 4 godzin, to oczywiście zależy od kondycji wioślarzy. Ciekawą propozycją jest weekendowa wycieczka z noclegiem w licznych, nadbrzeżnych, zegrzyńskich pensjonatach i hotelach." - powiedział Łukasz Bieleń z obiektu 2Wieże.

Kajaki można wypożyczać codziennie w godzinach 8-20. Cena wypożyczenia kajaku z wiosłami i kamizelką ratunkową to 10 zł/h lub 40 zł/doba. Do wypożyczenia kajaku nie jest wymagane posiadanie ważnej karty klubu sportowego, co jest praktyką w innych tego rodzaju obiektach.

Modele, na których pływamy to kajak dwuosobowy Vista wyprodukowany przez angielską firmę Perceptron. Model ten został okrzyknięty najlepszym kajakiem Europy. To bardzo wygodny i nowoczesny sprzęt dla początkujących i zaawansowanych, idealny na długie wyprawy."- powiedział Przemysław Bucharowski z obiektu 2Wieże. "Zainteresowanie naszą wypożyczalnią bardzo szybko rośnie, bo okazuje się że nasz obiekt jako jedyny w Warszawie oferuje możliwość wypożyczenia kajaka bez konieczności posiadania zobowiązań, np. członkostwa w klubie. Aby mieć pewność, że sprzęt będzie dostępny, najlepiej z jednodniowym wyprzedzeniem mailowo złożyć rezerwację, za pośrednictwem strony internetowej www.2wieze.pl" - dodaje Łukasz Bieleń.

Wypożyczalnia kajaków to tylko uzupełnienie oferty powstającego obiektu sportowego 2Wieże, którego głównym trzonem są sporty wysokościowe, w tym różnego rodzaju skoki oraz najwyższa ściana wspinaczkowa w Warszawie, z możliwością całorocznej wspinaczki wewnątrz obiektu i sezonowej na zewnątrz. Obiekt zostanie uruchomiony do końca kwietnia br.


 

4741