Niedzielne rejsy z przewodnikiem

Dzięki współpracy Zarz±du Transportu Miejskiego, firmy "POL-AQUA" S.A. oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy już od 9 sierpnia zorganizowano rejs tramwajem wodnym "Wars". Jest on nie tylko okazj± do podziwiania panoramy miasta i nadwi¶lańskich krajobrazów, ale także do poszerzenia wiedzy o stolicy i Królowej Polskich Rzek.

W każd± niedzielę aż do 27 wrze¶nia podczas dwóch pierwszych rejsów po Wi¶le pasażerom tramwaju wodnego "Wars" towarzyszył będzie przewodnik–varsavianista sponsorowany przez "POL-AQUA" S.A., który opowie o historii miasta i obiektach architektonicznych widocznych z pokładu statku. Pierwszy niedzielny kurs z przewodnikiem będzie rozpoczynał się o godzinie 9.00, drugi - o 10.50.

Jednym z tematów prelekcji będ± warszawskie mosty, także te, które dopiero powstan±. Uczestnicy wycieczki dowiedz± się, gdzie wzniesiony zostanie most Północny, którego budowę rozpoczęła już "POL-AQUA" S.A. (więcej o inwestycji na stronie: www.Pol-Aqua.com.pl). Rejsy odbywaj± się w ramach linii turystycznych ZTM na trasie: Podzamcze "River Cafe" - most Poniatowskiego - Cypel Czerniakowski - Cytadela - Podzamcze "River Cafe". Ceny biletów (zgodnie z taryf± linii turystycznych): normalny – 14 zł; ulgowy – 7 zł. Grupy pasażerów, składaj±ce się z 3-5 osób mog± skorzystać z biletu grupowego w cenie 30 zł.

Szczegóły oferty linii turystycznych ZTM na stronie: www.ztm.waw.pl

Folklor na pokładzie
Rejsy z przewodnikiem to nie jedyna weekendowa atrakcja dla pasażerów tramwaju wodnego. W kolejne soboty do 28 sierpnia podczas dwóch rejsów (o 12.40 i 14.30) na pokładzie posłuchać będzie można tradycyjnych warszawskich piosenek. 15 sierpnia koncertować będzie Kapela Praska, a 22 sierpnia - Kapela Sta¶ka Wielanka. Koncerty odbywaj± się w ramach projektu "Warszawa da się lubić", który jest czę¶ci± Festiwalu Sztuki nad Wisł± PRZEMIANY.


 

3716