Nie bój się marzyć

Przez 5 lat Fundacja spełniła ponad 2 tysiące marzeń dzieci, cierpiących na choroby, zagrażające życiu - powiedziała Ewa Stolarska, prezes Fundacji "Mam marzenie". Jedno dziecko chciało dostać lalkę, inne - zobaczyć morze, spotkać się z kimś, jechać na grób papieża. Marzeniem 14-latka było, by w jego szkole przeprowadzono badania profilaktyczne, dzięki którym jego koledzy nie będą cierpieli tak, jak on.

Wiele dziecięcych marzeń spełni się dzięki koncertowi charytatywnemu "Kocham Cię", który zorganizował Klub Rotary Warszawa Józefów 12 października. Wieczór w Teatrze "Bajka" był pełen atrakcji. Pod poważnym tytułem "Oratorium historyczne" Kabaret OTTO całkiem niepoważnie, dowcipnie, komentował wydarzenia z pierwszych stron gazet, na melodie znanych przebojów. Lidia Stanisławska i Jacek Frankowski zachęcali, by pośmiać się z gwiazd. O serca publiczności rywalizowały panie: śpiewające (Stanisława Celińska, Ada Biedrzyńska, Marta Kuszakiewicz, Elżbieta Marciniak, Katarzyna Rościńska) i tańczące (Grupa VOLT Augustyna Egurroli) oraz młodziutka para w tańcu towarzyskim: Ewelina Dąbrowska i Piotr Firląg (razem mają 26 lat). Wzruszająco zabrzmiało wezwanie w piosence, napisanej przez Olę: "Marz - nie bój się!".

Emocji nie zabrakło podczas licytacji statuetki "Orzeł 2007", którą Marek Koterski otrzymał za film "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i przekazał na szlachetny cel. "To jest bezcenne, piękne; dostaje się raz w życiu" - rekomendował gospodarz wieczoru, prezydent elekt Klubu Rotary Warszawa Józefów, Robert Tondera. Liczenie zaczął od 1 złotego, potem stawkę wielokrotnie podwajał i zwiększał. Po "500 złotych", z sali padła kwota "600 złotych"; potem wzrosła do 1 tysiąca, kolejno: 4 tysięcy, 5 tysięcy. Po "7 tysięcy po raz drugi" kwota wzrosła do 8 tysięcy. Za 10 tysięcy złotych statuetka stała się własnością pana Pawła. Od młodych wolontariuszek sala dowiedziała się, że to stały sponsor Fundacji "Mam marzenie".

Było wiele podziękowań dla tych, którzy pomagają spełniać dziecięce marzenia. Odznaką "Przyjaciel dziecka" TPD na Mokotowie uhonorowało rotarianki: Małgorzatę Kwiatkowską i Halinę Rajską. Dyplom dla Klubu Rotary Warszawa Józefów przyjął prezydent Bogusław Mackiewicz. Pamiątką będzie wspólne zdjęcie rotarian, przybyłych na uroczystość z kilku klubów.

Finałową piosenkę, ze słowami "Kocham Cię", zaśpiewał rodzinny duet: Natalia i Kuba. W 2010 roku Klub Rotary Warszawa Józefów będzie obchodził 20-lecie. O jakim miejscu na ten jubileusz marzą organizatorzy?


K.

4359