Świetlica "Akwarium"

Świetlica zapewnia opiekę nad dziećmi w wieku 7 -14 lat w czasie pozaszkolnym, od poniedziałku do piątku, w godzinach 15 - 17. Pod okiem wykwalifikowanych pedagogów, oferuje pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia z logopedą i reedukatorem, zajęcia plastyczne, sportowe oraz zajęcia rozwijające ogólne zdolności dzieci.

"Akwarium" działa pod auspicjami fundacji "Światło Życia", która wywodzi się z ruchu oazowego. Utrzymuje się ze środków samorządowych. Na otwarcie świetlicy zostały też przeznaczone fundusze zebrane podczas parafialnego pikniku "Karuzela", który odbył się pod koniec maja z okazji Dnia Dziecka. Parafia oddała na użytek "Akwarium" dwa duże pomieszczenia w parafialnym budynku, nad kaplicą. Udało się urządzić kolorową salę zabaw i pokój do cichej nauki. Na dzieci czekają książki, zabawki i gry planszowe. Są też komputery z programami edukacyjnymi i dostępem do Internetu. Każde dziecko przebywające w świetlicy otrzymuje podwieczorek.

Kierowniczka środowiskowej Świetlicy "Akwarium", Monika Seremak doświadczenie pedagogiczne zdobywała jako pedagog ulicy w pracy z dziećmi na Bielanach. Wychowawczynie Monika Wojda i Katarzyna Wojciechowska mają dużo planów. Poza stałym elementem, jakim jest odrabianie lekcji, chcą prowadzić śpiewanie przy akompaniamencie gitary, zajęcia z elementami socjoterapii oraz przygotowywanie okolicznościowych przedstawień, takich jak jasełka. W ładną pogodę przewidziane są zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.

Poza wychowawcami w "Akwarium" pracują też wolontariusze, ksiądz Zbigniew Rajski i licealistka Karolina Jarosz, wychowanka tej świetlicy. Monika Seremak zaprasza wszystkie osoby chętne do współpracy, jako wolontariuszy. Warunkiem jest ukończone 18 lat. Mile widziane będzie też ofiarowanie książek czy zabawek. Zajęcia w świetlicy są bezpłatne, domowa, ciepła atmosfera zapewniona, o czym przekonała się Joanna Kiwilszo.

Środowiskowa Świetlica "Akwarium" zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 14 lat, od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00-19.00.


Dominik Kuchowicz

3879