Parkowanie przy cmentarzu

Parkowanie przy białołęckim cmentarzu to wielki problem. Sami doświadczyliśmy potężnego stresu, nie chcąc spóźnić się na ceremonię pogrzebową. Próba zaparkowania samochodu zajęła blisko pół godziny. Ale problem - bodaj czy nie większy - mają piesi poruszający się ulicami przyległymi do cmentarza.

Nasza czytelniczka pisze - Mieszkam w okolicy cmentarza na Tarchominie. Jest to nieduży cmentarz, którego podstawowym problemem jest brak parkingu. I naprawdę rozumiem odwiedzanie bliskich, których już nie ma z nami. Sama też to robię. Jednak w weekendy, święta oraz w czasie pogrzebów, okolicznym mieszkańcom pozostają trawniki oraz ulica - bo chodnik robi za parking. I o ile jest szeroki, to jakoś się wszyscy mieszczą. Są jednak fragmenty wzdłuż ulicy Pomorskiej i Majolikowej, które mają szerokości około 1,5 m i to starcza dokładnie na samochód. Pieszy już tę walkę przegrywa. Rodziny z wózkami, z małymi dziećmi mają do wyboru albo ulicę, albo trawę - ale w niektórych miejscach rosną krzewy, więc zostaje już tylko ulica. Ja ostatnio czuję się jak donosiciel, ponieważ dzwonię po Straż Miejską, a w naszym społeczeństwie nie jest to dobrze postrzegane. Już lepiej jest postrzegany "biedny" kierowca, który otrzymał mandat. Ale jakie mam inne wyjście z sytuacji? Pisałam już do Urzędu Dzielnicy o jakieś słupki, ale w odpowiedzi poszło pismo do Straży Miejskiej o patrole w tej okolicy. Proszę powiedzieć - co zmienia włożenie mandatu za szybę?, skoro samochód nadal tam stoi i uniemożliwia korzystanie z chodnika?

Czytelniczka konstatuje - jeśli można coś zrobić to tylko teraz, bowiem za chwilę nie będzie już wolnych działek, które można byłoby zakupić z przeznaczeniem pod parking. Wszystkie zajmą deweloperzy pod osiedla mieszkaniowe.

Zapytaliśmy, jak ten problem postrzegają władze dzielnicy i czy jest jakiś pomysł na rozwiązanie parkingowego pata. Bernadeta Włoch - Nagórny, rzeczniczka urzędu dzielnicy poinformowała nas, że - po pierwsze - dzielnica nie dysponuje środkami na ten cel, po drugie zaś miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, na którym znajduje się białołęcki cmentarz jest dopiero w trakcie opracowywania. Do sprawy będziemy powracać.

(egu)
4048