Siatkarze Legii w Białołęce

W Białołęce nie od dziś stawia się na sport - zarówno ten masowy, jak i profesjonalny. W tej strategii mieści się ścisła współpraca z męską, siatkarską drużyną Legii.

2 sierpnia, w sali konferencyjnej białołęckiego ratusza, burmistrz Jacek Kaznowski podpisał umowę z Łukaszem Ostrowskim, prezesem stowarzyszenia Grupa 1916, które menedżeruje siatkarzom warszawskiej Legii. Zawodnicy będą trenować w nowoczesnej hali sportowej gimnazjum przy Płużnickiej. Będą korzystać z hali odpłatnie, ale po preferencyjnych cenach. Siatkarze Legii poprowadzą szkółki siatkarskie dla białołęckiej młodzieży. We wrześniu legioniści rozpoczną treningi, zaś na przełomie września i października rozegrają pierwszy mecz, pod szyldem Białołęckiej Akademii Siatkówki, tak bowiem stanowi zawarta właśnie umowa. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to mecz wyjazdowy, czy też rozegrany zostanie w hali przy Płużnickiej, ale co się odwlecze ... w sezonie 2010/2011 meczów będzie z pewnością wiele. Zadania są ambitne - menedżer legionistów - stowarzyszenie Grupa 1916 i władze Białołęki planują zrobić wiele, by drużyna awansowała do pierwszej ligi, zaś docelowo do Plus Ligi.

Rozpoczyna się długoletnia współpraca. Obie strony liczą, że na meczach Legii będzie wielu kibiców i że wśród młodych białołęczan uda się znaleźć prawdziwe siatkarskie talenty.


(egu)
3169