Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

To już 12. rok, gdy nasze Stowarzyszenie prowadzi różnorodne formy zajęciowe. Skorzystać z nich mogą zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych czy młodzież w wieku ponadgimnazjalnym.

Dla najmłodszych prowadzimy grupy edukacyjno - rozwojowe w godzinach przedpołudniowych, mogą również skorzystać z pomocy psychologa, logopedy, pedagoga. Młodzież w wieku licealnym zapraszamy do uczestniczenia w grupach rozwoju osobistego w ramach których również zaplanowaliśmy wyjazdy czy inne formy spędzania razem czasu wolnego. Będą mogli również skorzystać z poradnictwa zawodowego z zakresu wyboru dalszej ścieżki kształcenia, wsparcia psychologa czy terapeuty, pomocy w nauce języka angielskiego.

Dzieci w wieku szkolnym korzystają z zajęć grupowych (socjoterapeutycznych) i indywidualnych. Są wspomagane w radzeniu sobie z nauką, prowadzimy terapię pedagogiczną, zajęcia z logopedą, dostępna jest pomoc psychologiczna, różne formy zajęć rozwijających zdolności dzieci, zabawy w terenie, organizujemy wyjścia na imprezy kulturalne i sportowe oraz wyjazdy weekendowe i wakacyjne.

Zajęcia prowadzone są w trzech warszawskich ośrodkach Stowarzyszenia dla Rodzin.

- Zespole "Ząbkowska"
ul. Ząbkowska 39
tel. 22 619-42-67.

- Zespole "Nowodwory"
ul. Światowida 63b m 85
tel. 22 302 63 85; 696 509 924.

- Zespole "Zacisze"
ul. Pszczyńska 26 m 57
tel. 22 253 49 47; 518 452 047.

Zapisy na zajęcia prowadzimy telefonicznie, pod numerami telefonów można również uzyskać więcej informacji. Bezpłatne zajęcia możemy realizować dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy (Biura Polityki Społecznej, Biura Edukacji, Dzielnicy Praga - Północ, Dzielnicy Białołęka) oraz dofinansowaniu Wojewody Mazowieckiego.


Anna Szymczak
3684