Urząd miasta informuje

Białołęka na fali kutury Na fali kultury ruszają kolejne konsultacje społeczne - tym razem na Białołęce. Zapraszamy tych, którzy mają ciekawe pomysły na kulturalne spędzanie wolnego czasu i chcą się nimi podzielić, a następnie - być może - zrealizować w Białołęckim Ośrodku Kultury. Konsultacje odbywają się w ramach projektu "Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie" realizowanego dzięki środkom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Zapraszamy mieszkańców Białołęki na warsztat kreatywny, podczas którego uczestnicy zastanowią się nad alternatywnymi formami spędzania wolnego czasu w swojej dzielnicy i stworzą projekty działań animujących lokalną społeczność.

Celem warsztatu jest wykreowanie ciekawych pomysłów na działania dla mieszkańców Białołęki, które Białołęcki Ośrodek Kultury razem z nimi mógłby realizować na terenie dzielnicy. Pod kierunkiem trenerek z Centrum Aktywności Lokalnej, uczestnicy dowiedzą się o specyfice działania animatora w społeczności lokalnej, poznają dobre praktyki lokalnych działań oraz będą dyskutować i pracować nad własnymi pomysłami.

Warsztaty będą odbywać się w Białołęckim Ośrodku Kultury, 23 października (w sobotę), w godzinach: 9.00-14.00. Chęć uczestnictwa w warsztatach można zgłaszać pod nr tel. 22 51 03 353 (w godz. 8-16), lub mailem na adres: konsultacje@bialoleka.waw.pl

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Czekamy także na opinie i pomysły związane z kulturą i aktywnością społeczną na Białołęce pod mailem: konsultacje@bialoleka.waw.pl

Efekty warsztatu oraz zebrane opinie zostaną przekazane przedstawicielom Urzędu Dzielnicy i Białołęckiego Ośrodka Kultury. Ty też możesz kreować kulturalne życie Białołęki!

Konsultacje społeczne realizowane są przez Urząd Dzielnicy Białołęka i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy w ramach projektu "Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie" realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Celem projektu jest zwiększenie udziału mieszkańców w życiu miasta i podejmowanych przez władze decyzjach. Bezpłatne konsultacje z doradcą biznesowym

Już ponad 1500 warszawiaków skorzystało z usług punktów informacyjnych na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, działających w Urzędach Dzielnicy Ursynów i Śródmieście. Przez ponad 3,5 tys. godzin łącznie pracownicy punktów udzielali odpowiedzi osobom zainteresowanym.

Z usługi może skorzystać każdy mieszkaniec Warszawy, który ukończył 18 rok życia. W każdym z punktów można się dowiedzieć jakie formalności należy wypełnić przy zakładaniu działalności gospodarczej oraz w trakcie jej funkcjonowania, jakie i kiedy należy płacić podatki, z jakimi obowiązkami wiąże się zatrudnianie pracowników oraz o możliwościach dofinansowania swojej działalności ze środków UE. Udzielane informacje dotyczą też zagadnień związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w aspekcie czynności formalno-prawnych, zakresu kontroli przedsiębiorstw, zawieszania i zamykania działalności oraz udostępniania danych teleadresowych. Ponadto, każdy z warszawiaków może bezpłatnie skonsultować się z doradcą biznesowym, po umówieniu terminu spotkania w jednym z punktów informacyjnych, działających w Urzędach Dzielnicy Ursynów i Śródmieście.

Jeśli jesteś przedsiębiorczy i chcesz założyć własną firmę, ale odstraszają Cię procedury formalno-prawne, skontaktuj się z jednym z punktów informacyjnych. Dowiesz się wszystkiego na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, a także jakie są możliwości skorzystania z funduszy unijnych. Punkty informacyjne działają codziennie w urzędach dzielnic Śródmieście i Ursynów, w godzinach 10:00 - 18:00 w poniedziałki i 8:00 - 16:00 od wtorku do piątku.


 
5748