medycyna naturalna


Reiki

      Jedna z Czytelniczek poprosiła nas o wyjaśnienie treści ogłoszenia. Powiedziała - nie mam pojęcia co to takiego. Postanowiliśmy sprawdzić u źródła
      Jedną z wielu metod z zakresu medycyny naturalnej z powodzeniem zajmujących się naszą wewnętrzną energią i siłą życiową jest Reiki.
      Sztuka uzdrawiania Reiki pochodzi z Japonii, gdzie w roku 1914 została odkryta przez duchownego i nauczyciela akademickiego dr Mikao Usui, lecz jej korzenie tkwią w starożytnych naukach buddyjskich (więcej informacji na http://reiki.erer.pl/LegendaReiki). Reiki zdobyło sobie popularność w wielu zachodnich krajach, gdzie stosuje się ją z powodzeniem jako uzupełniającą do medycyny konwencjonalnej metodę relaksu i leczenia zarówno ciała fizycznego, jak również naszej psychiki. Jest to metoda na tyle uznana, że wiele szpitali zatrudnia na etacie praktykujących Reiki, a firmy ubezpieczeniowe zwracają niejednokrotnie wydatki na tę terapię.
      W trakcie seansu Reiki przyjmujemy energię, która oddziałuje na całe nasze ciało energetyczne, wzmacnia je i oczyszcza z blokad. Energia ta i jej harmoniczny przepływ w naszym ciele pozwala nam na samoleczenie i w konsekwencji niesie uspokojenie i odprężenie, zapewnia dobre zdrowie, zmniejsza lub całkowicie eliminuje ból, wzmacnia nasz układ odpornościowy, dodaje sił witalnych oraz uwalnia nas od starych, negatywnych programów i uzależnień. Reiki, nazywana energią miłości, jest areligijna w swojej naturze i jest de facto tą właśnie “Uniwersalną Energią Życiową”, która płynie w każdym z nas! Wszyscy ją mamy, nie wszyscy w jednakowej ilości i jakości – stąd czasem potrzeba pomocy u inicjowanego adepta Reiki.
      No właśnie: inicjacja, “kanał” Reiki, Mistrz... brzmi bardzo tajemniczo, prawda? Uchylmy więc rąbka owej tajemnicy. Praktykujących Reiki, według najprostszej klasyfikacji, dzielimy na I, II i III-go (mistrzowskiego) stopnia, a każdy stopień nadaje się po tak zwanej inicjacji (w języku angielskim używane jest słowo “attunement” czyli “dostrojenie”). W czasie inicjacji nasze ciało energetyczne, a szczególnie czakry czyli centra energetyczne, są otwierane i przygotowywane do odbioru przez nas fal (energii) o wyższych częstotliwościach drgań. Magia? Każdy kto zmienia stację radiową czy telewizyjną robi dokładnie to samo – dostraja urządzenie odbierające fale elektromagnetyczne do innych (wyższych) częstotliwości!
      Najwspanialszym aspektem bycia Reiki jest jednak to, że możemy ją nie tylko odbierać i spożytkowywać dla własnych celów, lecz również przekazywać innym! Stajemy się więc kanałami przez które otrzymujący Reiki pobiera ją w takim stopniu i w takim zakresie, w jakim sam podświadomie chce... i leczy się sam! I tu właśnie leży siła Reiki, coś co wyróżnia ją spośród innych metod energetycznych – samouzdrawianie przyczyny a nie objawów! Kto ma najlepiej wiedzieć, co nam dolega, gdzie naprawdę leży podłoże naszych problemów czy to zdrowotnych, emocjonalnych czy życiowych, jak nie my sami? To właśnie brak równowagi czy harmonii na poziomie energetycznym (emocjonalnym) powoduje choroby, bóle, alergie, fobie, uzależnienia, ale też wypadki, niedostatek finansowy, niespełnione bądź wręcz złe relacje ze współmałżonką, partnerem, szefem, rodziną. Więcej na ten temat na www.reiki.erer.pl
      Weźmy dla przykładu uzależnienie od palenia papierosów. Dopóki nie dotrzemy i nie zlikwidujemy prawdziwej, wewnętrznej przyczyny uzależnienia, to w większości przypadków nie oduczymy się palenia papierosów na stałe. Albo wrócimy do nałogu albo zastąpimy papierosy czymś innym, np. słodyczami. W efekcie wydamy krocie na leczenie oraz słodycze tylko po to by przytyć i bardzo często wrócić do palenia! A nie o to przecież chodziło...
      Kto więc może skorzystać z usług energoterapeuty Reiki? Praktycznie każdy, kto ma szczerą chęć poprawy swojego zdrowia, życia, warunków, związków z innymi, szuka harmonii i spokoju lub też chciałby zredukować stres czy też po prostu zrelaksować się i odpocząć.


Robert Rogalewski
mistrz Reiki

5616