Czerwcowe atrakcje w Kinie Praha

Coraz cieplej na naszych ulicach i chociaż kalendarz mówi co innego, mamy już za oknem lato. Cieszmy się długim dniem i wykorzystujmy każdą wolną chwilę, aby złapać trochę słońca. Wieczorem warto wybrać się do kina.

Jeszcze do 3 czerwca można obejrzeć pełne kolorów i pozornie naiwnej kreski obrazy Marka Konatkowskiego. Wystawa jego prac pod tytułem "Sześć plus jeden obrazów z życia mężczyzny" cieszy się sporym zainteresowaniem. A już niebawem prawdziwa gratka dla koneserów sztuki. Swoje grafiki zaprezentuje p. Anna Wizgird - Stefanow. Przez ostatnie dwa lata związana z czasopismem dla dzieci "Miś", to jej osobie gazeta zawdzięczała swoją szatę graficzną. Działa w grupie artystycznej "Ushite", jej prace były wystawiane na wielu ekspozycjach, zawsze ciepło przyjmowane przez publiczność.

Noc z 10 na 11 czerwca będzie wyjątkowa. W "Noc Pragi" jak co roku ulice Brzeska i Ząbkowska oczarują tętniącymi życiem, pełnymi niezwykłego klimatu kawiarenkami, a w naszym kinie nikt nic nie wie - czyli czeski film. Produkcje filmowe naszych południowych braci są bardzo mało znane tu, nad Wisłą. To wielka szkoda, bo czeski film, to bardzo dobry film. O czym będzie się można przekonać przychodząc do "Prahy".

Czerwiec jest dla kina miesiącem szczególnym, bo 15 czerwca obchodzimy czwarte już urodziny w nowej odsłonie. Już teraz, jak co roku zapraszamy na pyszny tort. Urodziny to dobra okazja, aby dzielić się z innymi naszą radością. Dlatego od 11 do 19 czerwca będzie można nabyć kartę widza za jedyne 4 zł, tyle też będą kosztowały filmy na cykle "Oczami kobiet" i "Męskie czwartki". To jeszcze nie wszystko! Od tego momentu, jeśli ktoś zgłosi się w kasie kina w dniu swoich urodzin, to po okazaniu w kasie dowodu osobistego otrzyma darmowy bilet! Tak już u nas będzie cały czas - masz urodziny, dostajesz od nas prezent w postaci biletu na dowolny film. Będą jeszcze inne atrakcje, szczegóły niebawem na stronie kina.

A co będziemy grali? Jak zwykle ciekawe filmy, trochę nowości, szczypta klasyki, coś do zadumy i obrazy pełne wybuchów. Najmłodsi zobaczą kolejne przygody sympatycznych samochodów, czyli "Auta 2 3D". Ci, co oglądali pierwszą część, na pewno z przyjemnością zobaczą nowe przygody Zygzaka McQueen i jego przyjaciół. "Kac Vegas" w Bangkoku, to propozycja dla starszych widzów, ale i oni uśmieją się jak dzieci śledząc przygody kilku sympatycznych facetów.

Historia pewnej imprezy, to sympatyczna propozycja na spokojny wieczór. Konflikt, to przepis na dobry film. "Nic do oclenia", a w nim belgijski celnik nie znoszący Francuzów, który jest zmuszony do bliskiej współpracy z nimi, to wspaniały punkt wyjścia do dobrego kina. "Super 8" to z kolei propozycja dla miłośników spraw niezbadanych i obrazu pełnego wspaniałych efektów wizualnych. W ramach naszych cykli zobaczymy takie filmy jak "Angielska robota" Rogera Donaldsona z 2008 roku. Obrazu pełnego obyczajowych smaczków z Londynu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Kanwą opowieści jest słynny napad na Downing Street. "Zwyczajna historia" to jedyna okazja, aby zetknąć się z przykładem azjatyckiego kina i zupełnie innym podejściem do życia. To tylko niektóre propozycje. Szczegóły niebawem na stronach kina. Zapraszamy do "Prahy".


 
4961