Amatorsko i masowo

Już wiadomo, gdzie w Białołęce powstaną siłownie pod chmurką. Zachęcaliśmy niedawno czytelników do udziału w konsultacjach społecznych w tej sprawie. No i zdecydowali, głosując w WOM i na stronie www.wdobrejkondycji.waw.pl.

Plenerowe siłownie, pod hasłem „Warszawa w dobrej kondycji”, powstaną już niebawem we wszystkich dzielnicach. W Białołęce na biegaczach, orbiterach, twisterach, wahadłach, wioślarzach i wyciskaczach można będzie amatorsko i masowo wyciskać pot w okolicach parku Strumykowa (316 oddanych głosów), na „Orliku” przy Krzyżówki (290 głosów), w okolicach Parku Henrykowskiego (279 głosów), przy stacji uzdatniania wody na Ostródzkiej (271 głosów), na placu zabaw przy Portowej (254 głosy), w okolicach Aluzyjnej i Mikołaja Trąby (225 głosów).  

Są również dobre wiadomości dla cyklistów. W Warszawie ma powstać docelowo koherentny system tras rowerowych. Sieć tras została już rozpisana w dokumencie pod nazwą „Program rozwoju tras rowerowych”. Nie jest to wszakże wersja ostateczna. Głos mieszkańców jest w związku z tym wysoce wskazany. Warto więc 21 listopada zajrzeć do sali konferencyjnej białołęckiego ratusza między 17 a 20, bowiem tam właśnie odbędzie się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie. Konsultacje potrwają w stolicy do 30 listopada.

A jakie ścieżki rowerowe są planowane w Białołęce? Jest ich na najbliższe lata sporo. Na początek ścieżka rowerowa wzdłuż Wałuszewskiej, na odcinku od Polnych Kwiatów w kierunku Bohaterów, realizowana ze środków deweloperów. Data realizacji nie jest na razie znana, wykonano jedynie dokumentację projektową.

Kolejna ścieżka rowerowa będzie biegła wzdłuż drogi technicznej na odcinku od Modlińskiej do Oczyszczalni Ścieków Czajka. MPWiK wykonało dla tej inwestycji dokumentację projektową i ma ją realizować z własnych środków – jak deklaruje – jeszcze w tym roku. Ścieżka rowerowa wzdłuż Daniszewskiej, na odcinku od Szlacheckiej do Annopol, będzie realizowana ze środków urzędu dzielnicy Białołęka w 2014. Gotowa jest dokumentacja projektowa.

Na zakończenie ścieżki rowerowe, dla których nie ma jeszcze dokumentacji projektowych, ani daty wykonania. Obie będą realizowane przez deweloperów. Jedna z nich będzie biegła wzdłuż ulicy Aluzyjnej, w kierunku Wisły. Druga będzie przebiegać w pobliżu ulicy Światowida, w rejonie planowanej nowoczesnej galerii handlowej, o której niedawno pisaliśmy.

Zainteresowanych siecią tras rowerowych w całej Warszawie zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Program rozwoju tras rowerowych”, który jest dostępny pod adresem: http://konsultacje.um.warszawa.pl/sites/konsultacje.um.warszawa.pl/files/program_rozwoju_tras_rowerowych_16_10_v3_0.pdf.
 

(egu)