Zapraszamy na nasz
This is an example of a HTML caption with a link.

 

Repertuar Domu Kultury Praga

 

13 maja,sobota

 

SOBOTA W DOMU COOL…TURY

 

sala koncertowaDK Praga

 

godz. 12.30

 

„Życie codzienne na stacji kosmicznej" – pokaz dla dzieci 7-12 lat

 

Kolejne spotkanie z arcyciekawym światem nauki w ramach Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tym razem zanurzymy się w Kosmos[K1] [K2] widziany oczami astronauty, przekonamy się, jak wygląda  zwykły dzień na stacji kosmicznej.  Zajrzymy do zakamarków stacji i przekonamy się jak żyją astronauci, jak jedzą, jak się myją, jak pracują, spędzają wolny czas, jak radzą sobie z brakiem bliskich. Prezentacja, przygotowana przez Centrum Badań Kosmicznych PAN, będzie bogato ilustrowana zdjęciami, ciekawostkami i filmami z życia astronautów.

 

Zajrzymy do zakamarków stacji kosmicznej i przekonamy się jak żyją astronauci, jak jedzą, jak się myją, jak pracują, spędzają wolny czas. Prezentację ilustrowaną zdjęciami i krótkimi filmami z życia astronautów poprowadzi pracownik Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

 

Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci od 7 do 12 roku życia i ich rodziców
prowadzenie: Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy.

 

wstęp wolny – zapisy przez www.dkpraga.pl

 

 

godz. 13.30

 

„Bajkowy Świat Walta Disneya

 

pokaz filmudla dzieci

 

wstęp wolny

 

 

13 maja,sobota, godz. 11.00

 

RODZINNA GRA MIEJSKA

 

„Tajemnice biblioteki”

 

Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego oraz I CO BYŁO DALEJ zapraszają sympatyków spacerów po Pradze na rodzinną grę miejską. Start gry w DK Praga, natomiast Finał w Bibliotece Publicznej  przy ul. Skoczylasa 9.
organizator: Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego i I co było dalej.

 

informacja i zapisy: tel.: 22 8184900, e-mail: bdz59@bppn.waw.pl

 

udział bezpłatny

 

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego, I co było dalej. Partnerzy: Fundacja Ma Fundacja, Dom Kultury TuPraga, "Skamiejka", DZIKA Strona WISŁY, Kolorowy świat panny Jadzi, Kiltowo, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Na_prawa Warszawa.

 

 

14 maja,niedziela, godz. 17.00

 

KONCERT

 

"Dziewczyny mają głos"
Zapraszamy na spotkanie ze zjawiskowymi zespołami małych i dużych kobietek - MOKKA oraz Mała MOKKA.

 

Podczas koncertu usłyszymy znane przeboje przeboje Anny German, Edyty Górniak, Madonny,  Tiny Turner, Maryli Rodowicz, Majki Jeżowskiej  i innych mocnych kobiecych głosów w ciekawych aranżacjach.

prowadzenie: Ewa Czubińska

sala koncertowaDK Praga

wstęp wolny

 

 

16 maja, wtorek, godz. 18.00

 

PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ
Gościem DK PRAGA będzie Elisabeth Duda - aktorka, prezenterka, autorka książek, znana całej Polsce z programu "Europa da się lubić".

 

Elisabeth Duda jest aktorką polsko-francuską. Urodzona w Paryżu, ukończyła studia aktorskie w łódzkiej Szkole Filmowej PWSFTviT, jako pierwszy obcokrajowiec w historii szkoły.

 

Otrzymała Złotego Lwa na Kargowskim Festiwalu za najlepszą kreację aktorską w filmie “Biegnij chłopcze biegnij”. Dostała również nagrodę za najlepszą drugą rolę żeńską na 44. Festiwalu Teatru w Kaliszu oraz za najlepszą drugą rolę żeńską na 22. Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi. Dziennikarka i uczestniczka rόżnych programόw telewizji polskiej, autorka trzech książek, tłumaczka kilku sztuk teatralnych, przyznano jej nagrodę Piękniejszej Polski przez Ministra Kultury oraz tytuł Francuskiej Obecności za granicą przez Francuski Senat. Zagrała w licznych filmach długo- jak i krόtko-metrażowych, wcielając się między innymi w role Cosimy Wagner czy Marii Skłodowskiej-Curie. Od dziesięciu lat gra intensywnie w sztukach Teatru Polskiego Radia. Elisabeth mieszka obecnie na stałe w Paryżu, gdzie gra w teatrze i przygotowuje się do ról w trzech produkcjach filmowych. Ale często lata do Nowego Jorku.

 

prowadzenie: Conrado Moreno

sala koncertowa DK Praga

wstęp wolny

 

 

18 maja, czwartek, godz. 18.00

 

SPEKTAKL

„Dom Wschodzącego Słońca”

 

Spektakl Teatru Niepamięci z DK PRAGA. Wzruszająco, ale i z poczuciem humoru powiada o sytuacji starszych ludzi zamieszkujących dom spokojnej starości - jak tam trafili, jakie mają potrzeby, by czuć się wartościowym i potrzebnym, o czym marzą, jak sobie radzą. Scenariusz ukazuje seniorów jako silne i przedsiębiorcze jednostki uczące się żyć w nowej sytuacji. Należy podkreślić, że scenariusz ukazuje seniorów jako silne oraz przedsiębiorcze jednostki, w żadnym wypadku nie ma na celu wzbudzenia w widzach współczucia. Spektakl rozśmiesza i wzrusza.

 

sala koncertowaDK Praga

wstęp wolny

 

 

20 maja, sobota, godz. 16.00-22.00

 

PRASKI OGRÓDEK SĄSIEDZKI

Wielkie Otwarcie


Otwarcie „plenerowego domu kultury” na Praskim Ogródku Sąsiedzkim – przyjaznej prażanom społecznej przestrzeni z bogatą paletą propozycji artystycznych, która będzie działać od maja do września 2017.

 

W programie: rodzinne warsztaty plastyczne, zawody sprawnościowe, wernisaż wystawy fotograficznej „Pstryk”, konkursy, grill, koncert Kapeli Praskiej i tańce.

 

Praski Ogródek Sąsiedzki , al. Solidarności 55

wstęp wolny

 

 

21 maja, niedziela, godz. 12.00

 

MUZYCZNA NIEDZIELA

"Opera jest dla wszystkich"

 

Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych przybliżające świat opery – pięknych arii i duetów – w interesujący dla dzieci sposób.

 

sala koncertowaDK Praga

prowadzenie: Ewa Czubińska

wstęp wolny

 

 

21 maja, niedziela, godz. 17.00

 

KONCERT

„Co nam w duszy gra”


Pierwszy samodzielny występ seniorów z nowego zespołu SENIORiTAz DK PRAGA.  W programie znane i lubiane polskie piosenki rozrywkowe.

 

prowadzenie: Ewa Czubińska

sala koncertowaDK Praga

wstęp wolny

 

 

23 maja, wtorek, godz. 16.30 i 17.30

 

TEATRZYK DLA DZIECI

„Opowieść o moim Golemie”

 

Spektakl Grupy Zaplecze  opowiadający o historii  Rebego Lwa, który przez dziesięciolecia bezskutecznie próbuje stworzyć  z gliny Golema. Kiedy to się wreszcie udaje - zły i chciwy czarnoksiężnik Haim próbuje wykorzystać nieczułego Golema do pomnożenia swojego majątku. Czy rzeczywiście Golem jako istota ulepiona z gliny okaże się tak bezduszna?

 

sala koncertowaDK Praga

bilet: 5 zł

 

 

23 maja, wtorek, godz. 19.00 / bilet: 10 zł

 

"Jestem" - Teatr Terapeutyczny OD-NOWA z DK PRAGA.

 

Aktorzy zabierają widza w swój świat - pełen barw, emocji, myśli i marzeń. "Jestem" - ile to słowo znaczy dla każdego z nas? Kiedy możemy to powiedzieć? Według aktorów: wtedy kiedy czujemy,  wyrażamy emocje, zadajemy pytania, marzymy.

 

Spektakle grupy OD-NOWA to teatr i terapia oraz głos społeczności osób z niepełnosprawnościami.

 

Klub Hydrozagadka, ul. 11 listopada

 

 

25 maja,czwartek,godz. 19.00

 

WERNISAŻ

 

Kwiaty Wiosny

 

Wernisaż wystawy prac ceramicznych niepełnosprawnych autorów: Agnieszki Miareczko, Magdy Dębińskiej, Darka Tulika i Mirka Serafina, powstałych w pracowni DK Praga we współpracy z prowadzącym zajęcia instruktorem artystą ceramikiem Beatą Popiel.

 

Wystawa „Kwiaty Wiosny” to intuicyjny prezent dla mam z okazji ich święta. Autorzy prezentujący prace pragną ofiarować swoim mamom nie tylko przysłowiowe „serce na dłoni”, ale także z sercem wykonane własne wyroby ceramiki artystycznej.

 

Wystawa od 25  do22 czerwca 2017 r.

Klubokawiarnia „Życie jest fajne,ul. Grójecka 68

wstęp wolny

 

 

27 maja, sobota, godz. 10.00

 

SPACER FOTOGRAFICZNY Pstryk

 

„Wędrówki po Trakcie Królewskim – portret i reportaż uliczny”

 

Kolejna odsłona cyklicznych warsztatów fotograficznych poświęconych fotografii portretowej i reportażowi ulicznemu, wymagających intuicyjnej znajomości sprzętu, spostrzegawczości oraz szybkości działania.

 

Uczestnicy spróbują uchwycić klimat ulicy i uwiecznić w kadrze zaskakujące sytuacje.

 

prowadzenie:Jarosław Deluga-Góra

miejsce zbiórki: Nowy Świat 15/17

wstęp wolny

 

 

Uwaga! Zbieramy pamiątki

DK Praga jako partner projektu „Praski numer 1. Sąsiedzkie dokumentowanie historii i architektury osiedla PRAGA I”, którego finałem będzie wystawa  -  zwraca się do mieszkańców Pragi-Północ o podzielenie się pamiątkami, wspomnieniami i archiwalnymi fotografiami dotyczącymi architektury, życia codziennego, skupionego wokół tego pierwszego powojennego osiedla na Pradze. Pozyskane społecznie zbiory znajdą się na ogólnodostępnej, mobilnej ekspozycji.  Kontakt i informacja: info@bemowskie.pl.

Strona jest własnością Nowej Gazety Praskiej. Kopiowanie struktury witryny bez zgody właściciela - zabronione.