Zapraszamy na nasz
This is an example of a HTML caption with a link.

 

Program DK Praga na Kwiecień 2018 r.

 

6 kwietnia 2018, piątek, godz. 18:00

KONCERT
Piaf

Monodram muzyczny w wykonaniu Patrycji Zywert-Szypki złożony z największych przebojów niezapomnianego "Wróbelka". To przepleciona opowieścią o życiu Edith Piaf  mini inscenizacja, wspomnienie o mężczyznach, tęsknotach, wzlotach, upadkach i odwiecznej pogoni za miłością, której w rzeczywistości miała tak niewiele.

 

Kreacja P. Zywert-Szypki  przenosi nas w najbardziej skryte zakątki Paryża, zabierając w odległe czasy na spotkanie z Piaf – taka jaką była. Prawdopodobnie...

scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szypka
bilet: 5 zł

 

 

10 kwietnia, wtorek, 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI

Szachrajskie Przygody
Na scenę z impetem wpada wulkan energii - Pchła Szachrajka - i od tej pory ciągle coś się dzieje. Mała psotnica nie oszczędza nikogo, ma mnóstwo pomysłów na następny dowcip. Ale nawet jeśli komuś zrobi kawał, to z takim wdziękiem i uśmiechem, że nie można się na nią długo gniewać.

 

Ta prześmieszna, inscenizacja to kabarecik dla najmłodszych, uwspółcześniona forma pełna cytatów literackich i muzycznych: odnośników do naszych, znanych młodemu widzowi, realiów.

 

Ta błaha z pozoru komedia, promuje tak bardzo dzisiaj potrzebne postawy: asertywności i pozytywnego myślenia.

bilet – 5 zł

 

 

14 kwietnia, sobota

SOBOTA W DOMU COOL…TURY

Godz. 11:00-15:00

WARSZTATY KRAWIECKIE
Nerka
Bohaterką najbliższych warsztatów będzie dizajnerska nerka, praktyczna mała torebkalub saszetka, w której możemy zmieścić najpotrzebniejsze rzeczy. Nosimy ją nie blokując rąk – idealna więc podczas podróży czy jazdy na rowerze. Uczestnicy przynoszą nierozciągliwe materiały: na warstwę zewnętrzną 30 cm tkaniny i tyle samo na środek. Zamki i akcesoria – zapewnione na miejscu.

 

prowadzenie: instruktor z Warszawa Szyje

udział: 50 zł

zapisyonline przez www.dkpraga.pl

 

godz. 12:00-13:00

POKAZ NAUKOWY DLA DZIECI

Dzień z życia ornitologa – tajniki życia ptaków z wysp wiślanych”
Nie jest trudno po prostu obserwować mewy i rybitwy, ale kto wie w jaki sposób robią to naukowcy, którzy od 30 lat badają te ptaki w dolinie Wisły? Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać ich warsztat pracy umożliwiający "podglądanie" codziennego życia kolonijnych ptaków i innych skrzydlatych mieszkańców doliny Wisły. Będzie można obejrzeć i dotknąć wyposażenia, którego badacze ptaków używają w trakcie badań i do ochrony. Na koniec będzie można sprawdzić swoją znajomość ptaków.


udział bezpłatny - zapisyonline przez www.dkpraga.pl

 


14 kwietnia, sobota, 10:00-12:00

WARSZTATY DLA DZIECI

Wschodni Ślad. Praski przewodnik komiksowy.

Spacery. Komiksy. Warsztaty historyczne. Działania plastyczne.

Warsztaty dla dzieci w wieku 9-15 lat, podczas których polsko-  i rosyjskojęzyczne dzieci, mieszkające na warszawskiej Pradze, wspólnie pod okiem prowadzących, przygotują komiksowy przewodnik historyczny po dzielnicy, w szczególny sposób uwzględniający „wschodnie ślady” w jej przestrzeni.

 

Prowadzący: Daniel Chmielewski (autor komiksów), Anatol Karoń (przewodnik po Warszawie/ malarz i rzeźbiarz), Ewa Kalnoj-Ziajkowska (kuratorka z Muzeum Warszawskiej Pragi).

 

Zajęcia prowadzone są zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

I grupa: soboty: 14.04, 21.04, 28.08 (zapisy do 14 kwietnia)

II grupa: soboty: 26.05, 02.06, 09.06 (zapisy do 26 maja)

Pierwsze i ostatnie spotkanie odbywa się w DK Praga, pozostałe w Kluboteatrze  Dzika Strona Wisły, przy pl. Hallera 5.

 

Udział bezpłatny – zapisy: dsw.rezerwacje@gmail.com

organizator: DK Praga, partner: Fundacja Zakochana Warszawa, Fundusz Animacji Kultury

 

 

17 kwietnia,wtorek,godz. 18:00

PRASKIE SPOKANIA Z GWIAZDĄ

Michał Urbaniak

Gościem najbliższego spotkania będzie kompozytor, aranżer, skrzypek, saksofonista i multiinstrumentalista – Michał Urbaniak. Laureat wielu zagranicznych plebiscytów. Występował kilkakrotnie w Carnegie Hall oraz w wielu znanych światowych i nowojorskich klubach jazzowych. Jego nazwisko znalazło się na pierwszym miejscu w prestiżowym magazynie jazzowym "Down Beat" w 5 kategoriach wśród największych gwiazd jazzu.


Współpracował m.in. z artystami takimi jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Toots Thielmans, Kenny Kirkland, Larry Coryell, Lennie White, Alphonze Mouzon.
Nagrał ponad 60 albumów.

 

prowadzenie:Radosław Mróz - dziennikarz radiowy i telewizyjny.

sala koncertowaDK Praga

wstęp wolny

 

 

20 kwietnia, piątek, 11:00-15:00
DZIEŃ OTWARTY
Praski Ogródek Sąsiedzki. Sezon IV - porządki i zapisy.

Kolejny sezon ogrodniczy dla osób, które chcą pielęgnować grządki w samym sercu Pragi-Północ – w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy al. Solidarności 55.

 

Od czterech lat razem z mieszkańcami Pragi tworzymy tu przyjazną i atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu, integracji, działań kulturalnych.

 

Zapraszamy do rezerwacji grządek i prac porządkowych  - będziemy przygotowywać ogródek do nowego sezonu – porządkować teren, przygotowywać inspekty.

 

Zachęcamy do dołączeniado naszej ogrodniczej społeczności. Posiadanie swojej grządki jest bezpłatne, a my zapewnimy sadzonki i …dobrą zabawę.

 

Szczegółowe informacje i zapisy w DK Praga w pok. 23 lub pod tel. 22 511-24-57, k.kobus@dkpraga.pl
 

 

21 kwietnia, sobota,godz. 10.00-13.00

PSTRYK - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Spacerkiem po Starym Mieście – Fotoreportaż

Witryny sklepowe i kawiarenki, pomniki i uliczni artyści, słoneczne place i zacienione uliczki… mieszanka klimatów na Starówce nie ma granic.

 

Będziemy obserwować światło, miejsca, ludzi i nastroje… podejdziemy blisko, żeby zrobić ciekawy reportaż. Ta wiedza przyda się zawsze i wszędzie, bo za pasem wakacje, podczas których odwiedzimy nowe miejsca i będziemy chcieli uwiecznić ich klimat.

 

Sugerujemy aparat z jednym, standardowym obiektywem typu zoom. Nie rzucać się w oczy bowiem, to pierwsza zasada dobrego reportera…

 

prowadzenie: Jarosław Deluga-Góra - fotoreporter i dziennikarz

zbiórka: dziedziniec Metropolitan, pl. Piłsudskiego 1

udział bezpłatny

 

 

22 kwietnia, niedziela, godz. 12:00

MUZYCZNA NIEDZIELA DLA DZIECI

Genialne Dziecko – W.A. Mozart

Kolejne spotkanie z muzyką będzie poświęcone najsłynniejszemu cudownemu dziecku w historii muzyki - Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi.Kompozytor swój pierwszy utwór napisał jako 5-latek, symfonię skomponował w wieku lat 8, zaś operę — 12. Jako 15-latek był autorem ponad 500 utworów.  A pisał bez prób, poprawek – prosto z głowy! Fenomen  artysty przybliży Ewa Jurkiewicz. Wysłuchamy także jego najsłynniejszych utworów wersji na fortepian.

 

prowadzenie:Ewa Jurkiewicz

wstęp wolny

 

 

24 kwietnia, wtorek, 17:00-20:00

WIECZOREK TANECZNY

Tańczmy, cieszmy się, dajmy się porwać i zapomnijmy o codzienności.

 

DK Praga zaprasza seniorów na potańcówkę. Gwarantujemy szampańską zabawę przy dźwiękach, które same uniosą nogi do tańca. W programie także konkursy, korowody.

 

wstęp: bezpłatne wejściówki do odebrania w pok. 23, od 12 kwietnia

 

 

kontakt: Katarzyna Sajewicz / tel. 725 060 005

k.sajewicz@dkpraga.pl

 

 

Dom Kultury PRAGA
w Dzielnicy Praga Północ

m.st. Warszawy

03-474 Warszawa

ul. B.Sawinkowa2,
tel.    +48 22 511 24 53
faks +48 22 511 24 54

Strona jest własnością Nowej Gazety Praskiej. Kopiowanie struktury witryny bez zgody właściciela - zabronione.