Zapraszamy na nasz
This is an example of a HTML caption with a link.

 

Program DK Praga na grudzień 2018 r.

 

6 grudnia, czwartek, godz. 17:30

MIKOŁAJKI
Spotkanie ze Św. Mikołajem i warsztaty artystyczne

Któż nie chciałby poznać Św. Mikołaja? Wiadomo, że 6-go grudnia ma ręce pełne roboty, ale obiecał, że znajdzie czas na spotkanie z praskimi dzieciakami i pogawędkę. Przy okazji weźmie udział w sesji fotograficznej. Drodzy Rodzice - szykujcie komórki ;-). W programie także warsztaty z filcowania, ozdabiania pachnących cynamonem pierników.

wstęp wolny

 

8 grudnia, sobota, godz. 15:00  

PSTRYK – PLENEROWE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Wieczorne Impresje Świąteczne

Okres przedświątecznych przygotowań to czas prawdziwej gorączki. Spróbujmy na chwilę zwolnić i przyjrzeć się, jak wyglądają grudniowe, warszawskie ulice… Zapraszamy na spacer po Krakowskim Przedmieściu oraz Starym Mieście późnym popołudniem i wieczorem. Będziemy rozmawiać o tym, jak najlepiej fotografować ulice, ludzi i witryny w warunkach naprawdę ograniczonego oświetlenia, jak wydobyć kolor, którego pozornie nie ma i jak uchronić się prze wszędobylskim mrokiem na zdjęciu. Tym razem sugerujemy zabranie ze sobą jasnego obiektywu stałoogniskowego, który bardzo pomoże w wydobyciu świątecznego nastroju warszawskiej ulicy.

zbiórka: brama wejściowa Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28)

prowadzenie: Jarosław Deluga-Góra - fotoreporter i dziennikarz

udział bezpłatny

 

8 grudnia, sobota, godz. 12:00
Jak zmieni się Praga?
Zachodzące zmiany w przestrzeni publicznej Pragi dotykają zarówno niezagospodarowanych od wielu lat pustych działek, jak i stojących na nich ponad 150 - letnich obiektów. Podczas spaceru dowiemy się zarówno o historii jak i planach na przyszłość tego typu miejsc. Aby utrwalić proces zachodzących zmian wykonane zostaną wspólne zdjęcia (typu "polaroid") na tle omawianych obiektów tak, by mieszkańcy mieli pamiątkę ówczesnego obrazu Pragi i w przyszłości mogli porównać skalę i formę zmian.

prowadzenie –Piotr Stryczyński (Towarzystwo Przyjaciół Pragi)

zbiórka – Pałacyk Konopackiego

 

9 grudnia, niedziela, godz. 12:00

MUZYKA KAMERALNA DLA DZIECI  6-12 lat

Tajemnice dęciaków. Koncert kwintetu dętego drewnianiego
Spotkania z muzyką poważną dla dzieci w wieku 6-12 lat. Prowadząca Ewa Jurkiewicz odkrywa tajemnice świata dźwięków i instumentów. Ale jeśli wydaje Wam się, że o muzyce poważnej będzie poważnie to...się mylicie! W programie koncert kwintetu oraz ciekawostki, których już nigdy nie będzie można zapomnieć…
wstęp wolny

 

9 grudnia, niedziela, godz. 12:00-14:00

WARSZTATY KULINARNE  od 12 lat
PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA - INDIE

Położone w Azji Południowej Indie, o których mówi się kontynent z powodu ich wielkości, są największym krajem świata pod względem powierzchni i drugim pod względem liczby ludności: Indusów jest grubo ponad miliard, którzy mówią ponad 20 językami. Indie mieszczą w sobie zarówno jedne z najwyższych gór świata, ogromne rzeki, tropikalne lasy jak i pustynie.

Oczywiście kuchnia indyjską jest podobnie różnorodna co cały kraj.

Ponieważ dominującą religią jest hinduizm w dużej mierze jest to kuchnia wegetariańska i potrawy na bazie ryżu, warzyw, roślin strączkowych, z mleczkiem i miąższem kokosów i wielką ilością przypraw, często ostrych.

O kraju i jego kuchni opowiedzą Agnieszka Rodowicz i Mohamed Firose, który nauczy was też przyrządzać kilka dań z Kerali, stanu z którego pochodzi. 9.12. godz. 12

udział bezpłatny - zapisyonline przez www.dkpraga.pl

Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury

 

11 grudnia, wtorek, godz. 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI

Hej kolęda, kolęda

Spektakl teatru Conieco oparty na pięknej, polskiej tradycji kolędniczej, grany tradycyjnymi kukłami. Dla pełniejszego uczestnictwa w przedstawieniu, dzieci zapraszane są na scenę i grają role kolędników.

Przedstawienie dedykowane dzieciom w wieku 4-7 lat.

sala koncertowa DK Praga

bilet – 5 zł

 

14 grudnia, piątek, godz. 18:00

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Jam jest dudka!

Tuż przed świętami DK Praga wprowadza w bożonarodzeniowy nastrój, zapraszając do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i innych piosenek o tematyce świątecznej. Wystąpią zespoły z DK Praga: Tonika, SENIORiTA,  Druga Strona Lustra, Bon Ton i Wesołe Mazurki z Pragi.

prowadzenie – Ewa Jurkiewicz

wstęp wolny

 

15 grudnia, sobota

SOBOTA W DOMU COOL…TURY

godz. 12:00-13:00

POKAZ NAUKOWY DLA DZIECI 6-12 lat

Afrykańska gwiazdka
Rodzinny pokaz Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego o świętowaniu Bożego Narodzenia i Nowego Roku na Czarnym Lądzie. Jeśli świętowanie - to radość, muzyka i śpiew. Naładujemy wspólnie zimowe akumulatory i rozgrzejmy serca dzięki opowieściom o życiu Afrykańczyków i ich wyobrażeniu czasu oraz muzyce na typowych afrykańskich instrumentach - korze, dźembe, kalimbie. Nauczymy się kilku

afrykańskich piosenek i tańców - czeka nas duża dawka pozytywnej afrykańskiej, słonecznej energii.

Pokaz poprowadząAgnieszka Zdziech i Piotr Brymas.

udział bezpłatny - zapisyonline przez www.dkpraga.pl

 

godz.12:00-15:00

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Bożonarodzeniowe rękodzieła

Przed samymi świętami zapraszamy całe rodziny do wspólnego tworzenia różnorodnych elementów świątecznych: ozdób, kartek, stroików. Warsztaty prowadzone są przez artystów plastyków, którzy zagwarantują oryginalne formy, techniki i materiały.

udział bezpłatny

 

18 grudnia, wtorek, godz. 18.00
PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ
Katarzyna Cichopek
Tym razem naszym gościem będzie Katarzyna Cichopek, znana szerokiej publiczności aktorka, tancerka, prezenterka telewizyjna i przede wszystkim, jak sama o sobie pisze - spełniona mama dwójki dzieci. Gra w serialu M jak Miłość, reprezentowała Polskę podczas 1. Konkursu Tańca Eurowizji w 2007 roku. Na scenie teatralnej można ją zobaczyć w spektaklu „Wszystko przez Judasza”, a w latach 2010-2014 grała w Teatrze Kamienica w spektaklu „Testament cnotliwego rozpustnika”. Jest także autorką poradników.

prowadzenie – Radosław Mróz, dziennikarz radiowy i telewizyjny
wstęp wolny

 

 

Dom Kultury PRAGA
w Dzielnicy Praga Północ

m.st. Warszawy

03-474 Warszawa

ul. B.Sawinkowa2,
tel.    +48 22 511 24 53
faks +48 22 511 24 54

Strona jest własnością Nowej Gazety Praskiej. Kopiowanie struktury witryny bez zgody właściciela - zabronione.